Šport - futbal

         Na Slovensku sa športová činnosť začala rozvíjať neskôr ako v susedných štátoch, dôsledkom silnej maďarizácie v období Rakúsko - Uhorskej monarchie. Aj keď boli po dedinách futbalové mužstvá a hrávali zápasy s okolitými obcami, nemali spoločnú organizáciu, v ktorej by sa združovali.

         V našej obci sa hral futbal na Kline, bola to lúka, kde teraz stojí základná škola. V roku 1952 sa naši športovci združili v organizácii Sokol a pustili sa do výstavby terajšieho ihriska. Najprv lúku odvodnili, a tak vybudovali futbalové ihrisko, ktoré slúži dodnes. V tom čase viedol Sokolskú mládež Ondrej Kacvinský. O dva roky sa už futbalové družstvo Sp. Tomášovce zúčastnilo súťaže pod názvom Sokol - Čingov. Futbalový klub viedli Jozef Štefko, Ján Cehuľa a Ján Kováč. V tom čase žila dedina futbalom. Dobré futbalové výsledky pozdvihovali kredit obce a ta naberala na vážnosti. Najúspešnejšie futbalové roky v našej obci boli 1964 až 1976.

         V sezóne 1964-65 po výbornom výkone mužstvo obsadilo prvé miesto v súťaži pred Odorínom a Kurimanmi, a tak postúpilo do II. triedy okresnej ligy. Obecenstvo sa tešilo peknej hre a veľkému počtu nastrieľaných gólov. V tom čase klub viedol Mikuláš Špic. Vo futbalovom klube je tradíciou, každý rok v letnom období organizovať futbalový turnaj, kde sa pozývajú futbalový súperi z okolitých obcí. Turnaje sú spomienkou na začiatky futbalu v obci, a zároveň ukončením futbalovej sezóny. Futbal sa tak stal súčasťou obce a hrá sa až do dnešných dní. 

                  

                                                                                                                                                                          Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com  

Kultúra

 

 

 

        pridať k obľúbeným
Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
         domovská stránka   

          oblubene polozky                                                                                                                                                        vytlač stránku

                                                                                                                                                               © Created by  slavec 2005