Informácie pre turistov

Počet obyvateľov: 1555 obyvateľov
 

Pamätihodnosti: v centre obce sa nachádza katolícky kostol zasvätený sv. Michalovi Archanielovi. Prvý kostol na tomto mieste postavili už okolo roku 1250, posledné úpravy sú z roku 1846 v klasicistickom slohu.
 

Čingov:  Stredisko Čingov patrí do katastra obce Spišské Tomášovce. Ubytovacie a stravovacie služby možno v tomto stredisku využívať po celý rok. Výhodou je blízkosť Spišskej Novej vsi s možnosťou využívania doplnkových služieb cestovného ruchu.

Čingov je najvhodnejším nástupným miestom do kaňonu Prielomu Hornádu a roklín Sokolia dolina a Veľký Kyseľ, ktorý je pre verejnosť uzatvorený od ničivého požiaru v roku 1976, no v súčasnosti sa uvažuje o jeho znovuotvorení.

V súčasnosti je jedným z troch najznámejších nástupných miest na turistické značkované chodníky v národnom parku. V rámci Čingova, konkrétne v lokalite Hradisko sa uskutočnil archeologický výskum, ktorý potvrdil staroslovanské osídlenie tohoto územia.

                                                  

Podlesok: Stredisko Podlesok patrí do katastra obce Hrabušice a je východzím miestom pešej turistiky v severnej časti Slovenského raja.

Podlesok sa nachádza priamo pri ústi rokliny Suchá Belá. Taktiež do kaňonu Prielomu Hornádu a roklín Veľký Sokol a Piecky sa najrýchlejšie dostane práve odtiaľto.

V rámci strediska a v jeho blízkom okolí sú k dispozícii celoročné ubytovacie a stravovacie služby všetkých kategórií.

                                                                

                                                                                                                                                                                 Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com

I n f o r m á c i e

 

 

 

        pridať k obľúbeným
Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com
         domovská stránka   

          oblubene polozky                                                                                                                                                        vytlač stránku

                                                                                                                                                               © Created by  slavec 2005